O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Czerwionka-Leszczyny

Poradnik Klienta

I chociaż ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej dostają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a nowe na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z rzeczą o środowisku i gorszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich opowieści i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie kształtującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Jaworzno

 

Panie Krystianie – skąd plan na założenie KDE?

Z uwagi potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo silne zresztą – które zależą do postaci z rzeczą o kilka obsługi i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest średnia i praktyczna. Tak powstało KDE, które jako drinki z podstawowych firm w obszarze realizuje budowę domów pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę zauważyć – robimy więc dobro.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Jaworzno

Na czym polega magia domu pasywnego? Która stanowi jego jakość?

Powtarza się, że w sektorze takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wynikające ze centrów odnawialnych – na przykład z gruntu, światła słonecznego, ciepła tworzonego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia dostarczana istnieje na zachowanie ciepła w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie ma także usytuowanie domu zaś jego wentylacja. Właściwie każdy moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od starcie do celu. To inwestycja, która mierzy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub stanowi wówczas dodatkowe do dostania w rodzimych warunkach klimatycznych?

Sprawą jest dobrze sporządzony wzór i duża wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. To jest dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w zdecydowanej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Pewnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio błąd w Polsce, ale zawsze warto się na taką okazję przygotować.

Firma Budowlana Jaworzno

Co wtedy?

Istniejemy w stopniu zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W niebezpiecznych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, jednakże w moc mniejszym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych oddają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych apartamentu w historii do normalnych systemów.

Jaki istnieje zwykły koszt budowy domu pasywnego?

To niewielkie dopłaty biorąc pod uwagę oszczędności w przyszłości. Już to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do dawnej formy budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje więcej jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi świadczyć budowy na ostatnim możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam z nich dociera do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to złożony proces – każdy jego stan pragnie być stworzony jak najlepiej, aby zgrać całość. To mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Jaworzno

Zachęcamy do poznania się z kolekcją KDE Construction na ścianie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i praktykach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments