Horoskop Byk online

Horoskop Byk

Horoskop Byk online: Między 21 kwietnia a 21 maja Słońce znajduje się w znaku Byka. Jest to znak podporządkowany Wenus, najbliższej Ziemi i najjaśniejszej z planet Układu Słonecznego. Planeta ta, poza Bykiem, patronuje również innemu znakowi zodiaku – Wadze. Wenus – rzymska bogini miłości – przekazuje swoim podopiecznym niezwykle ujmujące cechy: umiejętność wzbudzania miłości, urodę i talenty artystyczne. Przy korzystnym układzie innych planet zwiększa takie przymioty, jak wdzięk osobisty, poczucie piękna, uczuciowość i uduchowienie. Oprócz Wenus wpływ na Byka wywiera również Księżyc, który hamuje niekiedy jej pozytywne oddziaływanie. Księżycowi podporządkowane są pierwsze cztery lata życia. Najsilniejszy natomiast wpływ Wenus zaznacza się między piątym a dwudziestym trzecim rokiem życia.
Obdarzone tyloma przymiotami dzieci Wenus nie pozostają wolne i od wad. Między innymi nie mają wybitnej inteligencji, charakter ich, choć maskują to wrodzonym wdziękiem, jest impulsywny. Poważną wadą jest również upór i pobłażanie sobie.

Żywiołem Byka jest ziemia. Synowie ziemi to ludzie na ogół praktyczni, pracowici, umiejący myśleć racjonalnie, o poglądach raczej konserwatywnych. W pracy systematyczni, o dużej umiejętności koncentracji. Niestety, są zbyt przywiązani do dóbr materialnych, co sprawia, że często bywają skąpi. Charakter mają spokojny, o zabarwieniu melancholijnym, a nawet czasami fatal i stycznym.
Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Byk należy do tzw. krzyża stałego (Byk, Lew, Skorpion i Wodnik), który przynosi tym znakom stałość, ale również upór oraz zaborczość.

Szczęśliwy dzień – piątek
Feralny dzień – wtorek
Najlepiej wykształcony zmysł słuch
Metal – miedź
Kamień – szmaragd, agat
Kolor – zieleń
Szczęśliwa liczba – 5
Kwiat – fiołek, konwalia, bez
Roślina głóg

Najbardziej podatna na choroby wątroba Znaki przychylne – Ryby, Waga, Lew, Strzelec Znaki neutralne – Baran, Bliźnięta, Rak, Wodnik Znaki nieprzychylne – Byk, Panna, Koziorożec, Skorpion

I dekada
Urodzeni w pierwszej dekadzie, między 21 kwietnia a 1 maja, pozostają pod szczególną opieką Merkurego, który obdarza ich umiejętnością praktycznego wykorzystania inteligencji i wiedzy. Ta właśnie cecha umożliwia im zajmowanie wysokich stanowisk, a także zdobywanie dóbr materialnych. Lubią zresztą zbytek i zaszczyty, a ich tryb życia jest często wygodnicki, nawet ze skłonnością do sybarytyzmu. Choć obdarzeni są wdziękiem towarzyskim, bywają jednak zamknięci w sobie i nie uzewnętrzniają swoich myśli i uczuć. Pozwala im to na osiąganie sukcesów we wszelkiego typu negocjacjach. To dobrzy dyplomaci i handlowcy. Pozornie chłodni i opanowani kryją przed otoczeniem bogate życie wewnętrzne, a także maskują właściwą im nieśmiałość. Nie okazując tego, są bardzo uczuciowi i wrażliwi. W miłości i przyjaźni angażują się bez reszty, chcą być wierni i lojalni, choć bez nadmiernej tkliwości.
Wrażliwość i nieśmiałość dodają im wdzięku, ale nie hamowane mogą się stać przyczyną zbytniej nerwowości, utrudniającej rozkoszowanie się życiem. A właśnie rozkosze i piękno życia najbardziej cenią Byki z pierwszej dekady. To urodzeni esteci. Interesują się, a nawet zajmują czynnie, poezją i innymi sztukami pięknymi.

Dbają o własny wygląd, lubią otaczać się pięknymi przedmiotami, cenią sobie wykwintne jedzenie. Najczęściej sami urodziwi cenią w bliźnich nie tylko piękno duszy, ale i ciała.

II dekada
Urodzeni w drugiej dekadzie, miedzy 2 a 11 maja, znajdują się pod dodatkowym wpływem Księżyca. Bardzo trudno jest ustalić ich charakterystykę, ponieważ osoby z tej dekady bywają krańcowo od siebie odmienne. Na tym właśnie polega różnorodne oddziaływanie Księżyca. Z jednej strony powoduje ono rozwój takich dodatnich cech, jak wrażliwość, skromność, uprzejmość, dobra pamięć, wyobraźnia i wdzięk osobisty. Z drugiej strony zaś ujawniają się: nadwrażliwość, nieśmiałość, brak silnej woli, lękliwość i lenistwo.
Ogólnie biorąc, Byki z drugiej dekady to osoby o naturze zmiennej, podatni na wpływ innych, choć należy dodać, że często jest to uległość pozorna, wbrew przekonaniom, wynikająca z przesadnej uprzejmości. Są inteligentnymi i bystrymi obserwatorami rzeczywistości, podchodzącymi do życia krytycznie i z dystansem. Często w dyskusjach posługują się cienką ironią, nigdy zaś grubiaństwem czy demagogią. Zresztą nigdy nie walczą do upadłego o przekonania, zbyt sobie cenią własny spokój. Wygodnictwo i egoizm sprawiają również, że nie są lojalni. Dla korzyści nie zawahają się posłużyć drugim człowiekiem. Przeważnie bywają silni fizycznie
1 przystojni, cieszący się dobrym zdrowiem. W działaniu są bardzo energiczni.
Przy bardzo praktycznym podejściu do życia w głębi duszy po-zostają romantykami. Przejawia się to w zainteresowaniu literaturą i sztuką, a także w miłości, namiętnej, ale okazywanej subtelnie. Lubią zresztą płeć odmienną od wczesnej młodości aż do późnej starości.

III dekada
Trzeciej dekadzie Byka, od 12 do 21 maja, patronuje Saturn. Wpływ tej planety przejawia się w takich pozytywnych cechach, jak odpowiedzialność, wytrwałość i ostrożność, ale także w utrudniających życie wadach, m.in. w nieufności, zazdrości, uporze i zahamowaniach emocjonalnych.
Osoby z trzeciej dekady to wzorowi i zdyscyplinowani pracownicy. Właściwa im jest niezwykła sumienność w wypełnianiu obowiązków, pracowitość i talenty organizacyjne. Wyjątkowo uczciwi, cofają się przed najmniejszą nawet podłością czy nieuczciwością. Ponieważ jednak są również bardzo ambitni i zazdrośni, starają się dorównać innym pozycją społeczną i materialną. Ich charakter nie pozwala im na osiągnięcie tych celów w inny sposób niż wytężoną pracą przez całe życie. To ludzie na pewno bardzo wartościowi, niestety, niektóre wady ich charakteru sprawiają, że bardzo rzadko bywają doceniani. Brak im jest polotu, błyskotliwości i przebojowości. Nie umieją siebie zareklamować. Nie umieją wykorzystać nadarzającej się okazji. Ten brak sprawiedliwej oceny bardzo ich boli i pogłębia właściwą im melancholijność i zamknięcie się w sobie. To osoby podchodzące do życia bardzo serio. Zazdroszczą innym łatwiejszego życia, większych pieniędzy i radości z byle czego. Frustrację ich pogłębia fakt, że nie lubią żartów, nie znają się na wyrafinowanym dowcipie i wesołe przyjacielskie kpinki biorą sobie zbytnio do serca. Są krytycznie nastawieni do życia, do otoczenia, ale wobec własnych wad dość pobłażliwi. Chociaż obdarzeni dobrym gustem, nie przywiązują wagi do własnego wyglądu. Moda to nie dla nich. Będą schludni, ale nie eleganccy. Jedzą dużo, ale nie jest to kuchnia wyrafinowana. Ta pobłażliwość wobec siebie sprawia, że niezwykle trudno pozbywają się nałogów. Silni fizycznie i najczęściej długowieczni lubią się leczyć i roztkliwiać nad sobą.

Wróżbitka agnieszka

Wróżka online Justyna

Wróżka Justyna specjalistka od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić w jakim kierunku możesz się udać, aby nie stracić życiowej szansy. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Wróżki.

napisz sms
zadzwoń
Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej specjalista od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić może w jakim kierunku się udać, aby nie stracić życiowej nadziei. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Macieja.

napisz sms
zadzwoń
Serwina

Tarocistka Renata

Tarocistka Renata specjalistka od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić w jakim kierunku możesz się udać, aby nie stracić życiowej szansy. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Wróżki.

napisz sms
zadzwoń
0 0 votes
Daj ocenę