Horoskop koziorożec

    Horoskop dzienny koziorożec Horoskop roczny koziorożec

Horoskop Koziorożec online

Horoskop Koziorożec

Horoskop Koziorożec online – Między 22 grudnia a 20 stycznia Słońce znajduje i|p się w znaku Koziorożca. Patronem tego znaku jest Saturn. Jego to wpływowi zawdzięczają Koziorożce umiejętność koncentracji, dążność do stabilizacji, zdolności organizacyjne, a także samodyscyplinę, odpowiedzialność, wytrwałość i ostrożność. Saturn, oprócz Koziorożca, jest opiekunem pierwszej dekady Lwa i Ryb, drugiej Wagi oraz trzeciej Byka i Strzelca. Przy pomyślnym układzie innych planet Koziorożce obdarzone są umiejętnością konkretyzowania swoich zamierzeń, obowiązkowością lojalnością wiarygodnością i zdolnościami organizatorskimi. Przy niepomyślnych układach mogą objawić zapędy dyktatorskie, pragnienie władzy, wygórowane ambicje, formalizm, konserwatyzm, reakcyjność, a nawet sadyzm.

Saturn jest planetą starości. Jego najsilniejszy wpływ zaznacza się po sześćdziesiątym dziewiątym roku życia.

Żywiołem Koziorożca, a także Byka i Panny, jest ziemia. Ludzie spod tych znaków mają praktyczny stosunek do życia, jasno wytyczone plany życiowe i umiejętność ich realizacji, ale cechuje ich również konserwatyzm oraz dążenie do manipulowania innymi ludźmi dla swoich prywatnych korzyści.
Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Koziorożec, tak jak Baran, Rak i Waga, należy do krzyża kardynalnego, który przynosi urodzonym w tym znaku silną wolę i niezmordowaną aktywność.

Szczęśliwy dzień – sobota

Feralny dzień – poniedziałek

Najbardziej wykształcony zmysł – wzrok

Metal – ołów

Kamień – onyks, chalcedon

Kolor – czarny Szczęśliwa

liczba – 3

Kwiat – narcyz

Roślina – cyprys

Najbardziej podatne na choroby – woreczek żółciowy, gardło

Znaki przychylne Byk, Panna, Koziorożec, Rak, Skorpion, Ryby

Znaki neutralne – Waga, Wodnik, Bliźnięta

Znaki nieprzyjazne – Baran, Lew, Strzelec

I dekada
Pierwszej dekadzie Koziorożca, od 22 do 31 grudnia, patronuje dodatkowo Jowisz, którego oddziaływanie powoduje dążenie do doskonalenia własnej osobowości, tak pod względem umysłowym, jak i emocjonalnym, a także zabieganie o stałe podnoszenie własnej pozycji społecznej. Dotyczy to zarówno zajmowanych stanowisk, jak i sytuacji materialnej. Ludzie urodzeni w pierwszej dekadzie uchodzą za nieufnych wobec otoczenia, z góry przekonanych o zawodności ludzkich uczuć i nietrwałości najszczerszych obietnic. Ten brak złudzeń powoduje, że wydają się oschli i cyniczni. Trudno ich przekonać argumentami, z reguły nastawieni są niechętnie do nowych idei i wszelkiego typu zmian, burzących ustalony porządek. Jednakże ten demonstracyjny chłód uczuciowy jest tylko pancerzem ochronnym, ponieważ Koziorożce pierwszej dekady to osoby wyjątkowo wrażliwe i pełne obaw. Boją się zarówno szczęśliwego losu, jak i nieprzychylności innych ludzi, co zresztą nie powoduje zabiegania o cudzą sympatię ani o zmianę układów na bardziej korzystne. Wobec siebie Koziorożce z końca grudnia są niesłychanie wymagające, nie starają się bagatelizować własnych błędów, wręcz przeciwnie, skrupulatnie analizują własne niedociągnięcia i usilnie starają się nigdy ich w przyszłości nie popełniać. Ich praca nad sobą, nad stałym podnoszeniem wiedzy i umiejętności jest żmudna, konsekwentna i trwa przez całe życie. Między innymi z wielką wytrwałością budują swój system ochrony przed światem. Koziorożce pierwszej dekady nie okazują się zdobywcami ani społecznikami, nie rozumieją innych i nie pragną (nie wierzą zresztą, że to jest możliwe) cudzego zrozumienia. Wewnętrznie bywają całkowicie niezależne i samowystarczalne. Budują własny system wartości i kierują się nim przez całe życie. W pracy są niezwykle ambitne, skrupulat¬ne, systematyczne i obowiązkowe. Konsekwentnie i wytrwale dążą do zamierzonego celu. Cechuje je ponadto krytyczny stosunek do własnych osiągnięć, co sprawia, że nie muszą mieć nad sobą kontroli i doskonale sobie radzą w zawodach wymagających samodzielnych decyzji. Pierwsza dekada Koziorożca to dekada ludzi, których zadowalają kariery skromne, osiągnięte wytężoną pracą: są to księgowi, archiwiści, bibliotekarze. Pozycję i dobrobyt osiągają raczej późno i z wielkim wysiłkiem. Chociaż ambicją ich jest osiągnięcie wysokiej pozycji zawodowej i materialnej, działają bez koniecznego rozmachu, jednak systematycznie i konsekwentnie. W przyjaźni są wierne i lojalne, w miłości zbyt surowe i poważne. Boją się miłości nieodwzajemnionej lub utraty ukochanej osoby. Są bardzo powściągliwe w okazywaniu uczuć. Często w tej dekadzie spotyka się Koziorożce z własnego wyboru samotne przez całe życie. Gdy jednak wejdą w związki małżeńskie, okazują się dobrymi partnerami, mimo że zawsze nieco sztywnymi i chłodnymi.

II dekada
Drugą dekadą Koziorożca, między 1 a 10 stycznia, opiekuje się dodatkowo Mars, który narzuca pragnienie eksponowania swojej odrębności i niezależności. Daje siłę przebicia, bojowość, spontaniczność, tak ważną dla Koziorożca hamowanego w reakcjach przez Saturna.

Koziorożce urodzone na początku stycznia mają wrodzoną zdolność gromadzenia i asymilacji wartości tak duchowych, jak i materialnych. Często są obdarzone wysokimi walorami intelektualnymi, co w połączeniu z rozwiniętym poczuciem obowiązku i samodyscypliną przynosi świetne efekty. Są także dużo bardziej komunikatywne i bojowe niż Koziorożce z pierwszej dekady. Mają zadatki na przywódców społecznych, wybitnych polityków i doskonałych dowódców wojskowych. Ich plany są przemyślane do najdrobniejszego szczegółu, realizowane konsekwentnie i dokładnie. Nie zdają się na przypadek, nie szukają wsparcia u innych, wierzą tylko swoim umiejętnościom. Choć Koziorożce z drugiej dekady potrafią okazywać swoje uczucia spontanicznie i bardziej otwarcie, to jednak cechuje je typowa dla tego znaku ostrożność i nieufność emocjonalna, a także niezwykle mocno akcentowana potrzeba nie¬zależności i poczucie odrębności. Wrażliwe i refleksyjne, tworzą swój własny świat, niedostępny nawet dla najbliższych. Pochłania je zazwyczaj jakaś jedna, jedyna sprawa, której podporządkowują wszystko i o której realizację, z uporem i żelazną konsekwencją, będą zabiegać. W przyjaźni lojalni i wierni, choć mało serdeczni, do¬skonali jako bezstronni i inteligentni doradcy. Chociaż raczej słabego zdrowia, dożywają późnych lat, ponieważ potrafią gospodarować swoimi siłami. W ich działaniach widać racjonalizm i samokontrolę. Lubią dostatek materialny i zwykle go osiągają. Nie są skąpi, ale również nie są rozrzutni. Gospodarzą swym majątkiem oszczędnie, z myślą o jakimś dalszym celu. Głęboko uczuciowi, namiętni, bronią się jednak przed niewolą miłości. Boją się stracić nad sobą kontrolę, boją się zarówno rozkoszy, jak i cierpienia. Starają się, aby instynkt nie wziął góry nad rozumem. Zawierają małżeństwa zazwyczaj późno i rozważnie, tak że bywają one najczęściej udane, choć pozbawione wzbogacającej emocjonalnie iskry szaleństwa.

III dekada
Trzecia dekada Koziorożca, od 11 do 20 stycznia, upływa pod dodatkowym patronatem Urana. Energia Urana oznacza potrzebę wyjścia poza obszar nakreślony działaniem Saturna. Reprezentuje oryginalność, ekspresję, nagłe impulsy w postępowaniu, drastyczne niekiedy formy uwalniania się od narzuconych prawideł, limitów i granic.
Koziorożce trzeciej dekady to bez wątpienia najbardziej interesujący i niebanalni ludzie spod tego znaku. Nigdy nie można prze-widzieć, kiedy ich dotąd racjonalne, logiczne postępowanie ustąpi miejsca nagłemu, niewytłumaczalnemu zrywowi, burzącemu istniejący ład, niszczącemu stworzone więzi, ale przynoszącemu w zamian nowe wartości duchowe. Jak wszystkie Koziorożce nieufny i pełen zwątpienia, wrażliwy i skryty, niedowierzający ludziom, różni się jednak od urodzonych w poprzednich dekadach silną potrzebą ekspresji. W tej dekadzie rodzą się jednak wybitni artyści zarówno pędzla, jak i pióra, którzy swoją melancholię i wyobcowanie wyrażają w twórczości artystycznej. Koziorożce tej dekady, zamknięte w sobie i głęboko wrażliwe, zdradzają upodobanie do abstrakcyjnych spekulacji myślowych, mistycyzmu i ascezy. To dekada filozofów, teologów i myślicieli. Potrzeba ekspresji połączona z bogatym życiem wewnętrznym i koniecznością pełnej samorealizacji przynosi potrzebę zerwania z konwenansami, stworzenia własnego, odbiegającego od obowiązujących norm stylu życia. Koziorożce trzeciej dekady zaskakują otoczenie niezwykłym zachowaniem, oryginalnymi gustami, niekonwencjonalnymi zajęciami. Czasami są to zachowania o posmaku skandalicznym: alkoholizm, narkomania, rozwiązłość. Jednak najbardziej nawet skandaliczne zachowania wynikają z potrzeby zagłuszenia stale odczuwanego smutku egzystencji. Chociaż Koziorożce z tej dekady przejawiają tak wiele im tylko właściwych cech, pozostają jednak nieodrodnymi dziećmi swojego znaku. Są ambitne, wytrwałe, sumienne i skrupulatne. Każdy podjęty zamiar realizują konsekwentnie i z uporem. Mają silnie rozwinięte poczucie indywidualności i niezależności, a także inklinacje samotnicze, mocniejsze nawet niż ich bracia z poprzednich dekad. Ta skłonność do izolacji powoduje, że chociaż głęboko uczuciowi, pozostają długo, nieraz całe życie, samotni z wyboru lub ze strachu. Potrafią jednak kochać głęboko i wiernie, choć obiekt ich uczuć często nie jest tego świadomy, ponieważ niezwykle trudno jest im swoje uczucia okazać.

Wróżbitka agnieszka

Wróżka online Justyna

Wróżka Justyna specjalistka od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić w jakim kierunku możesz się udać, aby nie stracić życiowej szansy. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Wróżki.

napisz sms
zadzwoń
Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej specjalista od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić może w jakim kierunku się udać, aby nie stracić życiowej nadziei. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Macieja.

napisz sms
zadzwoń
Serwina

Tarocistka Renata

Tarocistka Renata specjalistka od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić w jakim kierunku możesz się udać, aby nie stracić życiowej szansy. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Wróżki.

napisz sms
zadzwoń
0 0 votes
Daj ocenę