Horoskop Rak online

Horoskop Rak

Horoskop Rak online – Od 22 czerwca do 22 lipca Słońce znajduje się w znaku Raka. Jest to znak podległy Księżycowi, naturalnemu satelicie Ziemi, a w astrologii uważanemu za planetę. W przeciwieństwie do Słońca, które wyznacza świadomą sferę podejmowanych działań, Księżyc związany jest z podświadomością, instynktami, nastrojami i uczuciami. Jego wpływ zaznacza się szczególnie w umiejętności przystosowania się do zmiennych warunków życia na podstawie nie sprecyzowanych rozumowo przeczuć. Księżyc uważany jest w astrologii za planetę zmienną, przynoszącą swym podopiecznym skłonności do kierowania się uczuciami, zamiłowanie do medytacji, chłód uczuciowy, ale również nieodparty księżycowy czar.

Jeżeli w horoskopie Raka Księżyc jest w pozycji słabej, człowiek ma duże trudności w spełnieniu swych zamiarów i w osiągnięciu celów życiowych; jest nadwrażliwy, przesądny, nieśmiały, o słabej woli, leniwy. Kiedy zaś jest to pozycja mocna, przejawiają się takie cechy, jak: wyobraźnia, ekspresja, dobra pamięć, osobisty wdzięk i popularność.

Księżyc najsilniej oddziałuje na ludzi urodzonych o wschodzie słońca i w południe.
Bardzo trudno jest określić charakter osób urodzonych w tak tajemniczym i kapryśnym znaku jak Rak. Łączy się to ze skomplikowaną pozycją astralną tego znaku.

Żywiołem Raka jest woda, która symbolizuje zarówno siłę, jak i uległość. Wydawałoby się, że jest już opanowana, kiedy nagle ujawnia całą swą groźną moc. Rakowi żywioł ten przynosi wrażliwość, niepokój, stałą zmienność nastrojów, pewną nieobliczalność
reakcji, pozorną bierność i uległość, umiejętność dostosowania się do otoczenia i plastyczność charakteru.
Wymienione cechy różnią się zdecydowanie od tych, które przynosi pozycja Raka w cyklu rocznym Słońca. Rak należy do tzw. krzyża kardynalnego, a więc powinien być aktywny i obdarzony silną wolą, co z kolei kłóci się z przyjętym podziałem na znaki męskie i żeńskie. Rak to znak żeński, a więc uległy i bierny.

Należy jeszcze raz podkreślić, że charaktery ludzi spod tego znaku mogą się diametralnie różnić od podanych niżej charakterystyk.


Szczęśliwy dzień – poniedziałek

Feralny dzień – sobota

Najlepiej wykształcony zmysł – smak

Metal – srebro
Kamień – selenit, szmaragd, opal

Kolor – biały, fiołkowy Szczęśliwa

liczba – 2

Kwiat – irys, mak

Roślina – świerk, dynia
Najbardziej podatne na choroby – żołądek, płuca

Znaki przychylne – Skorpion, Ryby, Rak, Panna

Znaki neutralne – Byk, Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik

Znaki nieprzychylne – Baran, Waga, Koziorożec


I dekada
Urodzeni w pierwszej dekadzie, między 22 czerwca a 1 lipca, najsilniej podlegają wpływowi Księżyca. To osoby obdarzone dużą wrażliwością, bujną wyobraźnią, dobrą pamięcią, nierzadko talentami artystycznymi. Ich osobowość jest romantyczna i ekspresyjna. Nieustannie dążą do doskonałości, do jakiegoś często wyidealizowanego celu. Ta dążność do ideału sprawia, że mogą być pruderyjni i pedantyczni, a także przewrażliwieni na własnym punkcie. Łatwo ich dotknąć i wtedy zamykają się w sobie i głęboko przeżywają swoje, bardziej lub mniej wyimaginowane, cierpienia. Wśród ludzi urodzonych w tej dekadzie spotyka się dość dużo hipochondryków, leczących z upodobaniem domniemane choroby. To zresztą urodzeni pesymiści. Nie wierzą, aby im się coś udało, z góry prze-widują porażkę. Bywają przesadnie ostrożni w kontaktach z ludźmi, boją się podstępu i zdrady. Przeważnie, zanim kogoś zaakceptują, muszą go dokładnie poznać.

Naprawdę dobrze i bezpiecznie czują się jedynie we własnym domu wśród najbliższej rodziny i starannie dobranej grupki przyjaciół. Trzeba dodać, że sami jako przyjaciele są najlepszymi z najlepszych. Nieskończenie cierpliwi, głęboko wczuwają się w cudze sprawy, co zawdzięczają swojej ponad miarę rozwiniętej wrażliwości. Wrażliwości typowej również dla wielkich twórców i artystów, a także wybitnych pedagogów.
Raki z pierwszej dekady okazują się najlepsze w pracy samodzielnej, niezależnej od cudzych decyzji. Są bardzo ambitne, zgłębiają do końca każdy problem. Ich mocną stroną jest dokładność. A poza tym łączą kompetencję zawodową z osobistą starannością. Nieraz co prawda zdarza się, że udają twardych i nieprzystępnych, ale to tylko pozory, rodzaj barw ochronnych, zabezpieczających przed cudzą agresją. To ludzie energiczni i samodzielni, zajmujący często eksponowane stanowiska społeczne. Raka pierwszej dekady cechuje ponadto otwartość i szlachetność, a także umiłowanie prawdziwych wartości, które zawdzięcza Wenus, patronującej razem z Księżycem tej dekadzie. Pod wpływem bogini miłości i piękna Rak będzie dążył do ułożenia stosunków z innymi ludźmi na zasadzie poszanowania cudzych przekonań, a przede wszystkim wyższych wartości moralnych.
Raki pierwszej dekady są na ogół wierne w miłości, chociaż zdarzają się wśród nich kochliwe i niestałe wyjątki. Przeważnie jednak cenią sobie stałe związki i mało wśród nich zdarza się rozwodów. Dobrzy partnerzy w miłości, opiekuńczy i wierni, niezbyt sprawdzają się w romansach, ponieważ ich temperament trudno nazwać ognistym. O dom i rodzinę dbają jak mało który ze znaków. Okazują się również wyjątkowo dobrymi rodzicami.

II dekada
Urodzonymi w drugiej dekadzie, od 2 do 12 lipca, opiekuje się Merkury. Zależnie od jego pozycji w chwili urodzenia kształtują się
pozytywne bądź negatywne cechy człowieka. Ogólnie rzecz biorąc, Merkury reprezentuje sprawność intelektualną i inteligencję, wykorzystywaną głównie w życiu codziennym. Działając konstruktywnie, wzmacnia wszelkie procesy myślowe, dowcip, spryt, umiejętność wysławiania się. Działając destruktywnie: nerwowość, przebiegłość, amoralność, powierzchowność i gadulstwo.
Raki urodzone pod podwójnym wpływem Księżyca i Merkurego są zdecydowanie bardziej odporne psychicznie, jak i fizycznie, od urodzonych w pierwszej i trzeciej dekadzie. Zdając sobie sprawę z własnych zdolności, nie pozwalają zepchnąć się z drogi przez konkurentów, a łącząc inteligencję z umiejętnością przewidywania, często są w tej walce zwycięzcami. Ich pewność siebie przeradza się jednak czasami w zarozumialstwo i lekceważenie innych. Potrafią, trafiając na słabszego przeciwnika, stać się bezczelni i aroganccy. Odważni aż do brawury i zdecydowani w działaniu chętnie podejmują się trudnych, ambitnych zadań, choć raczej wybierają takie zagadnienia, którym potrafią sprostać.
Wzmożone poczucie własnej wartości łączą z silnie rozwiniętym poczuciem własności. Nie wypływa to jednak z przywiązywania nadmiernej wagi do dóbr materialnych, ale z emocjonalnego zaangażowania się w jakiś związek lub przywiązania do jakiegoś przedmiotu. Właśnie w tej dekadzie rodzą się zamiłowani kolekcjonerzy dzieł sztuki, zapaleni hobbiści, zbieracze różnych dziwnych przedmiotów, a także podróżnicy i odkrywcy.
Jeżeli planety ułożą się niepomyślnie, w drugiej dekadzie rodzą się Raki o niskiej moralności, ludzie mściwi, bezwzględni i często niebezpieczni.
W sentymentach Rak z początków lipca, mimo różnic charakterów, podobny jest do swojego poprzednika. Ceni nade wszystko własny dom, własną rodzinę i przyjaciół, jednakże zazdrosny, uparty i kapryśny, o nierównym usposobieniu może stać się przyczyną rozpadu tak pożądanego przez siebie związku. Po rozwodzie jednak bardzo szybko zakłada nowy dom, ponieważ bez tego azylu żyć mu bardzo trudno.

III dekada
Trzeciej dekadzie, od 13 do 22 lipca, patronuje Księżyc. Urodzeni w tych dniach ludzie należą do najmniej odpornych psychicznie ze wszystkich Raków. Są bardzo wrażliwi i łatwo ulegają różnego rodzaju emocjom. Pełni obaw, stale lękają się o siebie i swoją rodzinę. Uważają, że wokół nich stale krąży jakieś niebezpieczeństwo, tym większe, że niewidzialne i nieznane. Jest to o tyle bezpodstawne, że dzięki swojej olbrzymiej wrażliwości w lot wyczuwają nieprzyjaznych sobie ludzi, potrafią przejrzeć nieuczciwe intencje i w porę się przed nimi obronić. Dzięki tej ponad miarę rozwiniętej wrażliwości Raki trzeciej dekady mają dar przenikania przyszłości, śnią prorocze sny, umieją odgadywać los z niewidzialnych dla innych ludzi znaków. Chętnie zajmują się zjawiskami nadprzyrodzonymi, wielu jest wśród nich mistyków, czcicieli czarnej i białej magii. U słabszych psychicznie osób lęk przed życiem może stać się przyczyną narkomanii i alkoholizmu.

Raki trzeciej dekady bardzo zwracają uwagę na dobre wychowanie, grzeczność, uprzejmość, takt i wdzięk osobisty. Nie znoszą chamstwa, awantumictwa, a szczególnie kpin ze swojej osoby. Nie lubią także plotek. Bardzo zwracają uwagę na pozory. Przejmują się tym, co powiedzą o nich inni, i z reguły starają się dostosować do cudzych poglądów i obyczajów. Wyjątkiem są tylko sprawy sercowe czy uczuciowe, które w ich życiu stanowią wartość naczelną. Wtedy potrafią postępować wbrew przyjętym zasadom, choć na pewno słusznie, bo ich intuicja jest niezrównana.

Raki trzeciej dekady są ludźmi o zmiennych nastrojach i humorach. W postępowaniu kierują się przeważnie sympatiami i antypatiami. Łatwo je zranić i raczej tego nie wybaczają. Dlatego zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym bywają partnerami trudnymi, chociaż bez wątpienia wartościowymi. Potrzebna jest duża wyrozumiałość w kontaktach z nimi, ale to się opłaca, bo gdy zajdzie potrzeba, Rak potrafi rozwinąć dużo inicjatywy, energii i przedsiębiorczości. W małżeństwie jest idealnym partnerem, z wyjątkiem seksu. Tu jest mało wymagający, bez fantazji erotycznej. Nie uznaje rozwodów, przywiązuje się do domu i rodziny jak nikt. Do szczęścia potrzeba
mu niewiele, tylko trochę czułości i spokoju. Nie szuka również miłosnych przygód.

Wróżbitka agnieszka

Wróżka online Justyna

Wróżka Justyna specjalistka od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić w jakim kierunku możesz się udać, aby nie stracić życiowej szansy. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Wróżki.

napisz sms
zadzwoń
Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej specjalista od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić może w jakim kierunku się udać, aby nie stracić życiowej nadziei. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Macieja.

napisz sms
zadzwoń
Serwina

Tarocistka Renata

Tarocistka Renata specjalistka od kart Tarota przewidzi i powie ci co Ciebie może spotkać oraz doradzić w jakim kierunku możesz się udać, aby nie stracić życiowej szansy. Aby poznać przyszłość Zadzwoń lub napisz sms do Wróżki.

napisz sms
zadzwoń
0 0 votes
Daj ocenę